Gigant techniczny Google unieważnił licencję filipińskiego przedsiębiorstwa prowadzącego w weekend oszustwo z udziałem Bitcoina i kart podarunkowych, jak wynika z lokalnych raportów.

Oszustwo Bitcoin, zatrzymany
Firma Sykes, działająca w branży call center w Cebu, została potwierdzona przez Google, że jej licencja partnerska została cofnięta po tym, jak kilku pracowników zostało przyłapanych na prowadzeniu programu kart podarunkowych do Bitcoin, firma powiedziała.

„Ciągle oceniamy nasze potrzeby biznesowe i zdecydowaliśmy się przenieść ten biznes do innego dostawcy na Filipinach,“ rzecznik Google powiedział w oświadczeniu wysłanym do Newsbytes w niedzielę.

Stwierdzono, że pracownicy firmy Sykes nielegalnie uzyskali ponad 60 milionów P60 milionów (1,2 miliona dolarów po obecnych stawkach) przy użyciu kart podarunkowych The News Spy Google i zamieniając je na Bitcoin, aby uniknąć wykrycia. Nie określono żadnych ram czasowych.
Centra telefoniczne są bardzo popularne w Cebu, gdzie doszło do oszustwa Bitcoin. Obrazek: Cebu Call Centers
Omawiana firma, Sykes, to podmiot z Florydy, który przyznał się do tego zdarzenia, ale twierdził, że podjął działania, gdy tylko dowiedział się o oszustwie. Firma stwierdziła w oświadczeniu, że podjęła „szybkie działania wobec tych pracowników zgodnie z polityką firmy“.

Sykes nie wspomniał o złożeniu lub pracy nad zarzutem karnym przeciwko pracownikom. Google nie potwierdził tego samego w czasie prasowym.

Tymczasem firma zwolniła wirusowe stanowisko, które powiedział ponad 300 pracowników Sykes na Filipinach były zaangażowane w i stracił pracę z powodu tego incydentu. Zamiast tego, powiedział, że wszyscy pracownicy, którzy nie byli „bezpośrednio“ zaangażowani w nieszczęście zostały przeniesione do innych kont firmy natychmiast.

„Mimo że nastąpiły zmiany biznesowe, które mogły mieć wpływ na niektóre grupy, zapewniliśmy, że wszyscy nasi ciężko pracujący pracownicy zostali przeniesieni do innych programów“.

Oszuści z call center zwracają się do Bitcoin’a

W sprawozdaniu odnotowano jeden z pierwszych przypadków oszustwa z udziałem Bitcoin i call center. W zeszłym roku podobny incydent miał miejsce w Indiach, gdzie policja aresztowała ostatecznie ponad 78 osób w związku z przestępstwem dotyczącym Bitcoinów.

Jak wynika z ówczesnych raportów, indyjscy pracownicy używali amerykańskiego akcentu do oszukiwania obywateli USA, stwierdzając, że ich konta w systemie ubezpieczeń społecznych zostały skompromitowane niewielką wypłatą Bitcoin’a (od 50 do 5000 dolarów) wymaganą do zwrotu kont.

Oszustwo to miało miejsce w trzech indyjskich centrach telefonicznych i podobno władze USA wypłaciły „miliony dolarów“.

Wygląda na to, że podczas gdy Bitcoin zmienia świat dla niektórych, jest to tylko kolejne narzędzie dla oszustów.

Von admin